10,50 zł
11,90 zł
49,99 zł
Cena regularna:
54,90 zł
38,00 zł
Cena regularna:
45,00 zł
7,90 zł
Cena regularna:
9,20 zł
10,90 zł
Cena regularna:
11,90 zł
64,90 zł
Cena regularna:
74,90 zł
5,90 zł
Cena regularna:
13,50 zł
14,50 zł
Cena regularna:
16,90 zł
64,90 zł
Cena regularna:
69,90 zł
5,00 zł
Cena regularna:
9,50 zł
40,00 zł
Cena regularna:
45,00 zł
40,00 zł
Cena regularna:
49,90 zł
14,50 zł
Cena regularna:
16,90 zł
Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.
Peelingi i scruby – dbajmy o swoje ciało na co dzień
Jeszcze kilkadziesiąt lat temu w Polsce rzadko kto miał pojęcie, czym jest coś takiego jak peeling. Dzisiaj świadomość naszego społeczeństwa znacząco już wzrosła i zdajemy sobie sprawę ze znaczenia tego rodzaju zabiegów. Poniżej wyjaśniamy kilka ważnych kwestii i przedstawiamy zalety peelingów i scrubów.
Czym jest peeling i jakie są jego zalety?
Słowo „peel” pochodzi z języka angielskiego i oznacza po prostu „złuszczać”. Zalety tego rodzaju zabiegów znane są już od dawna, już w starożytnym Egipcie bowiem, kobiety przy użyciu sproszkowanego alabastru ścierały skórę, aby jak najdłużej zachować jej jędrność.
Zalet stosowania peelingu jest całe mnóstwo. Przede wszystkim złuszcza on martwy naskórek. Ponadto stymuluje on naskórek, aby produkował on nowe komórki. Ułatwia depilację ciała oraz wchłanianie substancji odżywczych z różnego rodzaju olejków, oraz balsamów. Peeling zapobiega także wzrastaniu się włosów, a także pobudza krążenie oraz ujędrnia, jak również napina skórę. Nawilża ją i regeneruje, jak i wyrównuje jej koloryt.
Rodzaje peelingów
Wyróżnić możemy kilka rodzajów peelingów. Są wśród nich:
- peeling cukrowy – polegający na zastosowaniu gruboziarnistego, nierafinowanego cukru trzcinowego,
- peeling solny – wykorzystujący w procesie sól. Jest mocniejszy niż peeling cukrowy,
- peeling z nasion, łupin, roślin, kawy.
Różnica między peelingiem a scrubem
Często, nawet w niniejszym artykule, możemy spotkać się z dwoma pojęciami: peelingiem oraz scrubem. Jaka jest między nimi różnica? Najważniejszą różnicą jest grubość ziaren, jaką stosujemy w obu zabiegach. W przypadku scrubu używa się grubszych ziaren i mocniej oddziałuje na skórę, usuwając zrogowaciały naskórek. Idealny jest np. do skóry na stopach, aby usunąć zrogowaciały naskórek z pięt lub palców. Świetnie sprawdza się też na łokciach i kolanach. Peeling jest nieco łagodniejszy i w nieco mniejszym stopniu wnika w naszą skórę. Do peelingu używa się też mniejszych ziaren, przez co powierzchnia ścierająca jest mniejsza.