Herbaty kwitnące
Herbata kwitnąca – wrażenia estetyczne w połączeniu ze smakiem
Herbata kwitnąca to splecione ze sobą liście, zazwyczaj białej bądź zielonej herbaty, które rozkwitają po zalaniu ich wrzącą wodą. Kwitnąca herbata, jak wiele innych odmian herbat, pochodzi z Chin, gdzie tradycja ręcznego tworzenia herbat ma już ponad tysiąc lat. Warto po nią sięgnąć, chociażby ze względów estetycznych i wizualnych, gdyż herbata rozkwitająca w szklance, to dość rzadki widok. Jednakże jest też wiele innych powodów, dla których warto ją spożywać.
Właściwości zdrowotne herbaty kwitnącej
Herbata kwitnąca zawiera w sobie zazwyczaj liście zielonej lub białej herbaty. Dzieje się tak nie bez powodu, oba te gatunki herbat zawierają w sobie bowiem najwięcej substancji odżywczych i witamin. Niekiedy spotyka się także herbaty kwitnące z liści czarnej herbaty, ale nie są one aż tak korzystne dla naszego zdrowia.
Herbaty tego rodzaju stanowią, przede wszystkim, bardzo dobrze orzeźwiający napój. Ponadto jednak dowiedziono naukowo, że ich regularne picie hamuje proces starzenia, dzięki temu, że napar hamuje rozwój wolnych rodników. Napój reguluje poziom glukozy w naszej krwi, przez co zalecany jest szczególnie dla osób cierpiących na cukrzycę. Napar poprawia naszą ogólną odporność i, co ważne, zapobiega chorobom nowotworowym. Regularne spożywanie herbaty kwitnącej reguluje pracę układu pokarmowego oraz obniża ciśnienie krwi i odżywia skórę. Picie naparu z liści herbat kwitnących poprawia pracę wątroby oraz działa antyzapalnie. Badania naukowe wykazały również, że herbata poprawia wzrok, a także chroni przed promieniowaniem słonecznym.
Zalet spożywania tej herbaty jest naprawdę co niemiara, zatem serdecznie zachęcamy do skorzystania z naszej oferty.
Jak należy parzyć herbaty kwitnące?
Przy parzeniu herbat kwitnących zaleca się korzystanie z przezroczystego dzbanka, w którym kwiat herbaciany będzie mógł wspaniale się rozwinąć. Najpierw wrzucamy herbacianą kulkę do dzbanka, a następnie zalewamy ją wodą. Czas parzenia herbaty różni się w zależności od rodzaju herbaty, który używamy. Zasadniczo powinien on trwać od 2 do 10 minut.